Kas yra migrena?

Migrena pasireiškia stipraus pulsuojančio vienos galvos pusės skausmo priepuoliais, kartu su triukšmo ir šviesos vengimu, virškinimo sutrikimais, pykinimu, vėmimu. Migrena trunka nuo kelių valandų iki 2-3 dienų bei gali pasikartoti nuo 1-2 kartų per mėnesį iki 1-2 kartų per savaitę.
Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis 10% suaugusiųjų serga migrena, o 1,5-4% suaugusiųjų patiria galvos skausmus po 15 ir daugiau dienų per mėnesį.
60% moterų sergančių migrena nurodo priepuolius prieš menstruacinio ciklo pradžią.
Migrena yra pasikartojanti liga, galinti prasidėti brendimo metu ir kartotis visą gyvenimą.

Nepaisant tokių stiprių ir kankinančių ligos požymių, sergantieji dažnai slepia šią ligą nuo aplinkinių, nes nenori pasirodyti išlepę, negebantys susitvarkyti su savo problema. Todėl labai dažnai sergantieji migrena gydosi savarankiškai. Nepaisant blogos savijautos, migrenos priepuolio metu dauguma mano, jog privalo tęsti kasdienius darbus, kad neturi teisės sirgti, nes tai tarsi „nerimta liga”.
Pabrėžtina, kad migrena ir taip apsunkina sergančiojo gyvenimą, todėl kalbėjimas apie ją, dalinimasis informacija, mokymasis apie ligą ir pagalbos prašymas neturėtų būti gėdingas, o kaip tik priešingai. Kuo daugiau žmonių sužinos apie šią ligą, jos simptomus ir sukeliamus sunkumus tuo lengviau ir greičiau bus galima ją atpažinti, gydyti, o aplinkiniai žinos kaip jums padėti priepuolio metu.