Keletas būdų susidoroti su momentiniu nerimu

Jūs galite būti pasirengę stresinei situacijai, kaip antai darbo interviu, svarbus susitikimas ar viešas pristatymas. Bet vis tiek galite jausti tam tikrą nerimą, būdami toje situacijoje. Tai yra normalu! Štai keletas dalykų, kuriuos galite išbandyti.

Įvertinkite savo nerimą ir stebėkite pakilimus bei atoslūgius. Nerimas nėra „viskas arba nieko“ būsena; ji egzistuoja kontinuume. Kai jaučiatės neramiai, įvertinkite savo nerimą skalėje nuo 0 iki 10, kai 0 yra visiškai ramus, o 10 yra sunki nerimo būsena. Pavyzdžiui, pasakykite sau: „O, mano nerimas dabar 7 balų. Manau, kad kelis kartus giliai įkvėpsiu ir pažiūrėsiu, kas atsitiks su mano nerimo lygiu.“ Po to, kai keletą minučių sutelksite dėmesį į savo kvėpavimą, iš naujo įvertinkite savo nerimo lygį. Jūs tikriausiai pastebėsite, kad jūsų nerimas sumažėjo, net jei tik balu ar dviem. Suvokimas, kad Jūsų nerimas lygis neišlieka pastovus gali nuraminti Jus, kad nebūsite aukštos nerimo būsenos amžinai. Pažvelkite į šią užduotį su smalsumu. Pasakykite sau: „Man įdomu, kas nutiks mano nerimo lygiui, jei aš tai padarysiu …“

Pastebėkite ir apibūdinkite konkrečius objektus aplink Jus. Tai kitas triukas, kurį galite išbandyti, jei turite problemų išlaikant savo ramybę. Tyliai apibūdinkite paprastus daiktus savo aplinkoje. Pavyzdžiui, papasakokite sau apie kilimą: „Šis kilimas yra trumpo plauko, minkštas, sintetinis su rausvai violetinėmis ir mėlynomis figūromis jame. Jis gražiai dera su grietinėlės spalvos sienomis …“ Kartais gali pagelbėti fizinis kontaktas su objektu. Palieskite stalą prie kurio sėdite, ar pavyzdžiui kėdės medžiagą.

Kas tuomet atsitinka? Atminkite, kad nerimas paprastai yra orientuotas į ateitį, susijęs su visomis katastrofomis, kurios gali įvykti. Apibūdindami savo aplinką, įžeminate/pririšate save dabartyje, užkertate kelią savo nerimo didėjimui. Neilgai trukus, Jūs pastebėsite sulėtėjusį savo širdies plakimą ar mažiau drebančias rankas. Įsitaisę šiek tiek patogiau galite nukreipti savo dėmesį į tai, ką Jūs turėjote daryti.

Dėmesys kitiems žmonėms. Nors gali atrodyti kad Jūs vienintelis, kuris nerimauja, iš tikrųjų, yra daug kitų žmonių, besijaučiančių neramiai. Tai reiškia, kad, jei esate nerimą keliančioje situacijoje pvz.: posėdyje, yra tikimybė, kad ten bus kitų žmonių aplink Jus, kurie taip pat jaučiasi nepatogiai.

Su vienu klientu su kuriuo dirbau surengėme eksperimentą. Jis nemėgo kas mėnesį vykstančių posėdžių darbe, kuriuose jis privalėjo dalyvauti. Jis buvo įsitikinęs, kad, jis buvo tyliausias iš ten dalyvaujančių, ir kad žmonės galvoja, kad jis buvo „kaip pelė po šluota“. Vieno susitikimo metu, jis nusprendė sekti, kiek kartų dalyvaujantieji kalbėjo. Jis iš tikrųjų žymėjo kartus ant popieriaus bloknoto, nepastebimai žinoma. Savo nuostabai, jis sužinojo, kad ne jis buvo pats tyliausias. Tiesą sakant, jis pastebėjo, kad ten buvo keletas žmonių, kurie nepasakė absoliučiai nieko. Mano klientas sužinojo, kad nors jis buvo ne pats kalbiausias grupėje, jis tikrai buvo ne pats tyliausias. Perkeldamas dėmesį nuo savęs ir vietoj to stebėdamas kitus žmones jis galėjo „perjungti pavaras“ ir atsipalaiduoti.

Kodėl gi nepabandyti savo eksperimentų? Būkite kūrybingi. Atkreipkite dėmesį, kas pasakoja daugiausiai anekdotų, kas bando nuraminti grupę, kuris bando sukelti problemų. Vėlgi, tai padės nukreipti Jūsų dėmesį nuo savęs ar savo nerimo. Aš nesiruošiu Jums duoti jokių klaidinančių pažadų. Šie metodai nėra skirti panaikinti Jūsų nerimui pilnai ir negrįžtamai; tai būtų nerealu. Tačiau, turėdami keletą konkrečių įrankių, galite juos išbandyti. Tai gali padėti Jums jaustis ramesniu, labiau pasitikinčiu savimi, ir tai jau yra realus tikslas.