Lyčių bendravimo skirtumai

Kartais vyrai ir moterys suvokia tuos pačius pranešimus kaip turinčius skirtingą prasmę. Dėl pranešimo interpretacijų skirtumų ir kyla vyrų- moterų vienas kito nesupratimas. Moterys bendraudamos su vyrais yra jautresnės pranešimų tarpasmeninių santykių prasmei slypinčiai “tarp eilučių”.

Mokslininkai mano, jog moterys labiau kreipia dėmesį pranešime slypinčiai reikšmei apie intymumą, o vyrai – apie statusą.

Manoma, kad tokie skirtumai yra formuojami skirtingų socialinių lūkesčių keliamų vyrams ir moterims. Socialiniai lūkesčiai reikalauja iš moterų atsakomybės už intymumo reguliavimą, t.y., kiek arti jos leidžia kitiems asmenims prieiti, o iš vyrų – hierarchijos deryboms (pvz.: kas “kapitonas”, o kas “įgula”).

Moterys dažniau pabrėžia panašumus tarp savęs ir kitų ir siekia sprendimų, kurie visus darytų patenkintus. O vyrai atvirkščiai – labiau tikisi, kad santykiai remsis nepriklausomybe ir rungtyniavimu.    Jie dažniau pabrėžia skirtumus tarp savęs ir kitų ir priima sprendimus besiremdami savo poreikiais ir norais. Santuokoje (artimuose santykiuose) šie skirtumai pasireiškia bendravimo ypatumais. Moterys labiau linkusios būti santykių specialistėmis, o vyrai – užduočių.

Nesusipratimo pavyzdys:
Jis: aš iš tiesų pavargau. Turiu tiek daug darbo padaryti – nežinau kaip man pavyks visa tai atlikti.
Ji: aš irgi. Paroje trūksta valandų.
Jis: tu ir vėl. Niekada negalvoji, kad mano įnašas į mūsų santuoką yra pakankamas.

Šiame pokalbyje ji nori pasakyti “mes partneriai ir dalinamės panašia patirtimi”. Jos paslėpta žinia yra “aš suprantu kaip jautiesi: tu nesi vienas”.
Tai ką jis girdi tarp eilučių apibūdina kovą dėl statuso “ko čia skundiesi? Tu nesi geresnis nei aš” arba “tavo indėlis į mūsų santuoką nėra reikšmingesnis nei mano”

Kaip pagerinti bendravimą
- Pripažinkite, kad vyrai ir moterys bendrauja skritingai.
- Moterys ir vyrai bendraudami siekia patenkinti šiek tiek skirtingus poreikius: vyrai nori jaustis priimami, žavingi, pripažinti, įvertinti ir patikimi, moterys – įvertintos, gerbiamos, suprastos, patvirtinimo, kad jomis rūpinamasi.
- Venkite kalbėdami/būdami pikti grįžti prie “senų istorijų” su tikslu apkaltinti pašnekovą.
- Tikėkite tuo ką kalba jūsų pašnekovas – neprisikurkite savų interpretacijų.
- Mokykitės priešingos lyties kalbos lyg užsienio kalbos