Psichologas padeda įveikti kasdieniniame gyvenime kylančius sunkumus bei rūpesčius. Dauguma besikreipiančių žmonių neturi jokių psichikos sutrikimų.
Dažniausiai pagalbos kreipiamasi dėl abejonių kylančių prieš priimant svarbius sprendimus, kankinančio vienišumo jausmo, nesutarimų su draugais ar artimaisiais, romantinių santykių rūpesčių, drovumo, asmeninių traumų, skyrybų, šeimos narių netekties ar sunkios ligos, problemų darbe ar moksle, piktnaudžiavimo alkoholiu ar kitomis narkotinėmis medžiagomis, užsitęsusio arba stipraus liūdesio, nerimo, trikdančių baimių, nekontroliuojamo valgymo.
Jokia problema nėra nei per didelė nei per maža, tačiau visos vertos atidumo. Psichologo konsultacija apima labai platų spektrą klausimų asmeniniame bei socialiniame gyvenime – šeimoje, darbe, santykiuose su kitais ir su savimi. Paprastai psichologo konsultacija reikalinga, jei atsiranda:
– ilgalaikių ir/ar užsitęsusių asmeninių problemų
– krizinių gyvenimo situacijų
– šeimos santykių problemų
– darbo srities klausimų
– asmenybės vertinimo poreikis
– tiesiog kyla klausimų ar abejonių, kuriuos norėtumėte aptarti su nešališku specialistu.
Visi Jums rūpimi klausimai ir problemos aptariamos pirmoje konsultacijoje. Paprastai išsiaiškinama:
– kreipimosi priežastys
– aptariami galimi būdai, kaip spręsti problemas
– motyvacija
– konsultacijų trukmė
– mokestis už konsultacijas
Jeigu reikalinga, psichologas nukreipia konsultacijai pas kitus specialistus: gydytoją psichiatrą; neurologą; seksologą; mitybos specialistą ir kitus.